Blog

11/12/2014

Crna Gora nije pokazala milost protiv Slovačke

IZVJEŠĆE UTAKMICE: Obrana naslova prvaka je na dobrom putu nakon pobjede 28:24 nad Slovačkom, pri čemu je ekipa dala svojim mladim snagama priliku da pokažu što znaju

Crnogorska ekipa je čini se dobro istempirala formu za EHF EURO 2014, te kao ekipa koja brani naslov prvaka igraju bolje u svakoj sljedećoj utakmici D skupine. Dopustili su prednost Slovačkoj samo na osam minuta prvog poluvremena prije nego su se vratili u život i lako pobijedili 28:24. Mehmedović i Radičević, sa 4 i 6 golova, su pokazale izvrsnost na oba krila dok je ekipa Crne Gore sigurno upravljala utakmicom.

Vodeći s 13 golova razlike u jednom trenutku su dali i svojim mladim snagama priliku da zaigraju na EHF EURO za žene.

Slovačka se dobro nosila s tempom koji je zadala ekipa Crne Gore sve do osme minute (4:4), kada je Majda Mehmedović preuzela igru zabivši njena sva četiri gola do 15. minute utakmice i ostvarila rezultat 5:7. Mehmedović je bila u vrhunskoj obrambenoj formi u prvom poluvremenu, neutralizirajući Lydiu Jakubisovu, vjerojatno najveću prijetnju Slovačke ekipe.

Crna Gora je zatim povećala pritisak postigavši pet golova i rezultat 12:6.

Milena Knežević povećala je razliku na 10 golova. Crna Gora vodila je 19:9 s dvije minute prije kraja prvog dijela utakmice.

Ekipa u obrani naslova prvaka odugovlačila je vrijeme u posljednje dvije minute primjenjujući razna taktična riješenja s desnim krilom Jovankom Radičević, koja je često na mjestu drugog pivota.

Publika u Gradskom vrtu svjedočila je prekrasno osmišljenoj ekipnoj igri prvaka koja je pomogla Radičević da zabije u posljednjim minutama prvog poluvremena, odmah nakon što je trener Adžić zatražio time-out.

Rezultat na poluvremenu 10:20 nije ostavio mjesta dvojbi hoće li Crna Gora pobjediti. Iskoristili su tu priliku za odmor ključnih igračica, dopustivši talentiranim mladim snaga da zasjaje na EHF EURO pozornici.

Dvoznamenkastvo vodstvo u drugom poluvremenu dopustilo je navijačima da uživaju u atraktivnom rukometu Crne Gore. Adžić je iskoristio priliku da pokaže napadački elan koji njegove igračice orijentirane na obranu obično imaju. Vodili su s 13 golova razlike (11:24) do 39. minute.

Dubajova je dala sve od sebe da smanji razliku, asistirajući i zabivši dva gola u kratkom razmaku, nakon čega je uslijedila atraktivna asistencija Andrei Czanik sredinom drugog poluvremena. Unatoč tome Crna Gora ostala je samouvjereno u vodstvu 14:25 sa još 16 minuta do kraja.

Adžić je pokazao iznimnu snagu koju njegova ekipa pokazuje u rotacijama, dopustivši osamnaestogodišnjoj Emi Rasumović, Đurđini Malović te Đurđini Jauković šansu da pokažu svoju vrijednost u njihovom prvom nastupu na Europskom rukometnom prvenstvu za žene.

Malović, koju mnogi smatraju jednom od najtalentiranijih igračica generacije, opravdala je povjerenje crnogorskog taktičara postigavši dva gola.

Dubajovu nije pogodila dominacija koju je pokazala Crna Gora. Igrajući za ponos postiglka je 6 golova i smanjila razliku na jednoznamenkaste brojeve (22:28).

Hornakova i Jakubisova, povedene njenim primjerom, iskoristile su pokušaj Crne Gore da odmori svoje najbolje obrambene igračice, te su zabile dva gola u posljednjim minutama, ostvarivši konačni rezultat 24:28.