Blog

10/12/2014

Oden pontott mentett Svédországnak

MECCS ELEMZÉS: Érdekes találkozó volt a C-csoportban Svédország és Hollandia mérkőzés, amely végül 30-30-as döntetlennel zárult, miután a svéd jobbátlövő hét másodperccel a lefújás előtt bombagólt lőtt.

Svédország túlélt számos védekezési hibát, ám végül Ida Oden a szerdai meccs utolsó pillanataiban lőtt góllal mentett pontot a hollandok elleni döntetlennel végződő találkozón.

Most elöszőr végződött döntetlennela két nemzeti együttes egymás elleni találkozója (melyből 11 hivatalos volt eddig), viszont ez bizonyult idáig a leggólgazdagabb mérkőzésnek köztük.

Mivel mindkét csapat jelenleg 3 pontos a csoportban, csak akkor kerül veszélybe mindkettőjük középdöntős helye, ha a szerdai német-horvát találkozó döntetlennel zárul.

Hollandia nem ilyen meccskezdésről álmodott. A legendás svéd kapus Filippa Idehn kivédte az első két lövést, a harmadikat a bal átlövő hatástalanította, majd zsinórban a negyedik próbálkozás végződött sikertelenül, a gólvonalról.

Időközben a svédek masszív támadást indítottak és gyorsan 3-0-ás előnyt szereztek.

Hollandiának majdnem hat percet kellett várnia az első gólra, miután Laura van der Heiden beindította csapatát tíz perc alatt öt góllal.

Egyik holland gól a másik után törte át a svéd védelmet, Tess Wester pedig számos remek védést produkált, ezzel bizonyítva, hogy a szövetségi kapitány jól döntött, amikor megtartotta a 21 éves kapust az Európa-bajnoki csapatban.

Nyolc perccel az első félidő vége előtt Hollandia 11-6-ra vezetett, amikor a balátlövő Jenny Alm századik válogatott góljával beindította a svéd támadást.

Ugyanekkor Idehn, aki 15 percig alig ért labdába, két fontos védést produkált.

A félidő vége felé a svéd edzőpáros, Thomas Sivertsson és Helle Thomsen döntése jónak bizonyult, miszerint Louise Sandot küldték a balszélső pozícióba.

Sand, a kontinensviadal egyik legkisebb termetű játékosa két perccel a szünet előtt kiegyenlítette az állást (14-14) és rendkívül jól védekezett.

A második félidő legelején a hollandok rákapcsoltak a kiváló Estavana Polman vezetésével.

Nycke Groot, akit a meccs végén a csapat legjobbjának választottak, kihasználata a svédek kockázatos játékát (extra támadósjátékos, kapus nélkül), és az üres kapuba lőtt gólt.

A gólsorozat után úgy tűnt, hogy a hollandok kezdenek kifáradni, és a svédek, akik többet forgatták játékosaikat, vezetésre törtek.

Kis ideig tudták is tartani magukat, Polman a meccsen megszerzett tizedik góljával juttatta a hollandokat kétgólos előnyhöz.

Az utolsó percben Hollandiánál volt a labda és a vezetés, de nem tudta újabb góllal bebiztosítani a győzelmet.

Az utolsó támadással Ida Oden gólja egyenlített, mellyel a svédek számára egy pontot jelentett, számára pedig a csapat legjobb játékosa címet.