Blog

11/12/2014

A németek 26:24-es győzelemmel búcsúztatták Horvátországot az Európa-bajnokságtól

BESZÁMOLÓ: A C-csoportban már a második meccsnapon eldőlt a három középdöntőt érő helyezés sorsa: Svédország, Hollandia és Németország jut tovább, míg a horvátok búcsúznak a kontinensviadaltól

A C-csoport szerdai, horvátok elleni mérkőzésén Susann Müller és Evgenija Minevskaja öt-öt gólt szerzett, s ezzel a két német jobbátlövő a zágrábi középdöntőbe repítette Németországot a 26-24-es győzelemmel.

A német diadal a svédek és a hollandok számára is a továbbjutást jelenti, míg a horvátok már biztos búcsút vesznek a tornától pénteken.

2002 óta rendeznek középdöntőket a női-kézilabda Európa-bajnokságon, s ez az első alkalom, hogy a rendező ország nem kvalifikálja magát.

Mivel a nap ezt megelőző meccsén 30-30-as döntetlen született a svéd-holland párharcban, ez a találkozó valóban a túlélésről szólt a németek és a horvátok számára.

Mindkét csapat jól tudta, hogy a korai búcsú forog kockán, így a meccs őrületes tempóval kezdődött.

Németország érdekes összeállítással kezdett, hiszen sem az újonnan csatlakozó Susann Müller, sem pedig a kapus Clara Woltering nem volt a kezdő hetesben. Woltering fantasztikus teljesítményt nyújtott a hollandok elleni hétfői meccsen.

Mindkét nemzeti együttes egymás után dobta a gólókat, Susan Müller pedig hamarosan pályára lépett és megszerezte az idei Eb-n első gólját, mellyel 6-6-re egyenlített a 12. percben.

Eközben a meccs fordulópontjához érkezett a pálya másik végén, hiszen a horvát irányító Miranda Tatari súlyos térdsérülést szenvedett, így le kellett vinni a pályáról, és valószínűleg ebben a szezonban rehabilitáció vár rá.

Mindezek ellenére a horvátok tartották magukat, és kilenc percig nem kaptak gólt ezt követően.

Ezidő alatt Andrea Penezic háromgólos előnyre tornázta fel Horvátországot (13-10), ami tovább nőhetett volna, ha Kristina Elez betalál a kapuba, nem pedig Katja Schülke kapujának jobb kapufájára lő.

A német kapus méltó módon helyettesítette Wolteringet, hiszen összesen tíz nagy védése volt csak az első félidőben.

Mindezek ellenére a németek újra fel tudtak jönni és az első félidő végén már csak egy gólos hátrányuk volt (14-13).

A második félidőben a horvát kapus Marta Zderic számos remek védést produkált, ezzel segítve csapatát, ám Horvátországot hamar egy újabb csapás érte, amikor Katarina Jezicnek is el kellett hagynia a pályát egy sérülés miatt.

Az 52. percben Penezic megszerezte 11. gólját a meccsen, így az állás 22-22-re módosult. A németek mindig egy-egy góllal vezettek, s látszott, hogy Tatari és Jezic kiesése problémát jelent a horvátoknak.

Penezic, a meccs legjobb horvát játékosa végül összesen 13 gólt szerzett, ám Németország 26-23-ra megnyerte a találkozót, ezzel pecsételve meg az Európa-bajnokság társrendezőinek sorsát.