Blog

11/12/2014

Montenegró nem kegyelmezett Szlovákiának

Beszámoló: A címvédő már bejutott a középdöntőbe, miután megmutatta klasszisát Szlovákia 28-24-es legyőzése alkalmával, alkalmat adva fiatal játékosainak is a csillogásr

Úgy tűnik, a montenegrói csapat remekül időzítette formáját, az Eb-címvédő meccsről-meccsre jobban játszik. A délszláv együttes ellen a szlovák csapat csupán nyolc pedig reménykedhetett, majd Montenegró rákapcsolt, és könnyed, 28-24-es győzelmet aratott.

A 4 gólos Mehmedovic és a 6 találatig jutó Radicevic a széleken briliánsan játszottak, csapatuk pedig uralta a mérkőzést. Tizenhárom gólos vezetésénél Montenegró arra is lehetőséget kapott, hogy fiataljait csatába küldje.

Szlovákia a nyolcadik percig tartotta a montenegróiak által diktált iramot (4-4), amikor Majda Mehmedovic ellopta tőlük a show-t, és az első negyedórában négy gólig jutva 7-5-ös vezetéshez juttatta csapatát.

Mehmedovic az első félidőben csúcsformát mutatott védekezésben is, semlegesítve a szlovák csapat legveszélyesebb fegyverét, Lydia Jakubisovát.

Montenegró ezt követően fokozta a nyomást, és egy 5-0-s rohammal 12-6-ra elhúzott. Milena Knezevic tíz gólra növelte a csapatok közötti különbséget, így két perccel szünet előtt 19-9-re vezetett az Eb-címvédő.

Montenegró ezt követően különböző taktikai variációkat próbált ki, a jobbszélső Jovanka Radicevic beállóban szerepelt.

Az eszéki Gradski Vrt aréna nézői egy gyönyörűen játszó csapatot láthattak, amely az első félidő utolsó pillanataiban Adzic edző időkérését követően lövetett gólt Radiceviccsel.

A félidei 20-10-es állás nem hagyott kétséget Montenegró győzelme felől, így a délszlávok pihentethették kulcsjátékosaikat, és lehetőséget biztosítottak fiataljaiknak, hogy az Eb-színpadon csillogjanak.

A kétszámjegyű vezetés révén a második félidőben a montenegróiak látványos kézilabdával szórakoztatták a nézőket. Adzic edző védőjátékosainak is megadta a lehetőséget a támadójátékban való részvételre, és tanítványai a 39. percben már 13 góllal vezettek (24-11).

Dubajova mindent megpróbált, hogy csökkentse csapata hátrányát, gólpasszokkal és két góllal vétette észre magát, és szépen hozta helyzetbe Andrea Czanikot is a második játékrész közepén. Ennek ellenére Montenegró uralta a meccset, és a 44. percben 25-14-re vezetett.

Adzic cseréinek köszönhetően lehetőséget kapott a 18 éves Ema Ramusovic, valamint Djurdjina Malovic és Djurdjina Jaukovic is, hogy megmérettessenek az Európa-bajnokságon. A korosztálya egyik legnagyobb tehetségének tartott Malovic két góllal hálálta meg a bizalmat edzőjének.

Dubajova a büszkeségéért is játszott, hat gólig jutott, így társaival együtt 28-22-re zárkóztatta fel csapatát az 55. percre.

Hornakova és Jakubisova követték példáját, és kihasználva, hogy legjobb támadóit pihenteti Montenegró, két gólt szerezve az utolsó percekben végül 28-24-es végeredményt alakítottak ki.