19/12/2014

Franciaország lett az 5.

ÖSSZEFOGLALÓ: Franciaország végzett az 5. helyen a női kézilabda Eb-n, miután a pénteki, budapesti helyosztón 26-25-re legyőzte a torna társházigazdáját, Magyarországot

Fordulatos mérkőzésen, egygólos diadalt aratott a francia válogatott Magyarország ellen a Papp László Sportarénában, és ezzel megszerezte az 5. helyet, míg a társházigazda a 6. lett. A franciák szinte végig vezettek a találkozón, azonban a magyar csapat jó hajrával izgalmassá tette a hajrát.

A helyosztó első perceiben mindkét együttes rendkívül szellősen védekezett, sorra születtek a könnyű gólok.

A magyar csapatból Tóth Gabriella kezdett középen, és a 18 esztendős tehetség remekül dolgozott együtt Triscsuk Krisztinával, aki végül a meccs legjobbjának bizonyult 10 góljával.

Ennek ellenére az első játékrészt a franciák uralták, már 5 góllal is elhúztak, 13-8-ra, azonban a magyar együttes a szünet előtt felzárkózott.

Németh András többféle védekezés-variácót kipróbált, de nem találta az ellenszert, a franciák sorra szerezték a gólokat a 6 méteres vonalról.

A szövetségi kapitány kapust cserélt, Kiss Éva helyére Bíró Blanka érkezett, aki remek cserének bizonyult. A 20 esztendős hálóőr végül 44%-os hatékonysággal dolgozott, és őt választották a magyar csapat legjobbjának is.

Bírónak hatalmas szerepe volt abban, hogy a franciák nem tudtak még jobban ellépni, így a szünetre 3 gól volt a különbség (13-16).

A második játékrész már jóval szorosabb csatát hozott, azonban az első negyed órában még a franciák domináltak.

A hazaiak azonban Bíró védéseivel nem hagyták már magukat leszakítani, és a félidő derekán már csak egyetlen góllal vezettek a franciák (18-19).

A magyar csapat aztán 10 perccel a vége előtt Kovacsics Anikó találatával utólérte ellenfelét (22-22), sőt Kovacsicz Mónika találatával a meccsen először a vezetést is átvette.

A Papp László Sportaréna közönsége ettől lázba jött, azonban a francia együttes nem zuhant össze. Fej-fej mellett haladtak a felek, de nem maradt döntetlen, Alexandra Lacrabere találatára ugyanis a végén már nem jött válasz a hazaiaktól.

A francia csapat legjobbjának és 7 góljával a legeredményesebb játékosának Nze Minko bizonyult.