18/12/2014

Norvégia első vereségével Magyarország benne van a legjobb hatban

Mérkőzés összefoglaló: Magyarország az 5. helyért mérkőzhet, miután 29-25-re legyőzte Norvégiát az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában

A hatodik hely már biztosan megvan, miután nyertek az eddig veretlen norvégok ellen szerda este a debreceni Főnix Csarnokban. 29-25-ös végeredménnyel ért véget a mérkőzés, ezzel Norvégia elszenvedte a bajnokság első vereségét.

Ennek a meccsnek már nem volt tétje a skandináv csapat számára, ami szerencsés, mivel számos játékosuk lebetegedett.

Szélsőik, Camilla Herrem és Sanna Solberg sem tudott játszani, ezért Heidi Loke vette át ezt a szerepet, ami meglehetősen új volt számára.

Löke nem mindig maradt "új posztján, mert hogy Pernille Wibe-vel két beállós játékot játszottak a norvégok. Ez láthatóan megzavarta a magyarok védelmét, 3 gólos vezetéshez juttatva ezzel a norvégokat (4-1).

Csak úgy, mint Herrem és Sanna Solberg, mindkét kapus, Silje Solberg és Emily Stang Sando is beteg volt a mérkőzés előtt, de mindketten pályára léptek.

Sando jól kezdett, de mégsem tudta tartani a lépést a másik oldalon játszó remeklő, Kiss Évával, aki 39%-os teljesítményével jelentősen kivette részét a magyarok első félidei játékából.

A két kiváló irányító által vezetett magyar támadások szintén segítették a hazaiakat. Először a 18 éves Tóth Gabriella mutatta meg tehetségét, majd Temes Bernadett állította nehézségek elé a norvég védelmet, nekik köszönhetően az első félidő utolsó 7 gólját Magyarország szerezte, így a szünetre már 4 gólos volt Triscsukék előnye.. (15-11)

A második félidőben ismét Tóth kezdett, és tovább növelte csapata támadásainak hatékonyságát.

A végjátékban Magyarország bizonyította, hogy van több olyan irányítója, aki pótolni tudja a várandós Görbicz Anitát - például Szucsánszki Zita, aki a harmadikként szerepelt ezen a poszton.

A norvég edző, Thorir Hergeirsson beállította Stine Oftedalt és Veronica Kristiansent szélsőként, hogy Heidi Loke ismét beállóban játszhasson, de ez sem segített, magyar győzelemmel zárult a találkozó.

A norvégoknál a hat gólos Loke, a magyaroknál pedig a 37%-al védő Kiss Éva kapta meg a mérkőzés legjobb játékosa címet.